Stavba rodinného domu představuje velký projekt plný rozhodování a neustálého objevování nových možností. Každý stavitel přitom čelí vlastním volbám s mnoha otázkami. Při stavbě nového domu stojí mnoho investorů před zásadní otázkou. Zateplovat či nezateplovat obvodové zdivo? Firma Izotherm jako výhradní dovozce keramických cihel značky GIMA nabízí obě možnosti – zdivo vrstvené i jednovrstvé. Každá z těchto variant má svá specifika a zásadní rozdíl je v ceně cihel. Zatímco jednovrstvé zdivo se jeví dražší co se týká pořizovacího nákladů na cihlu, v relativně krátkém čase jde jednoznačně o výhodnější investici. U vrstveného zdiva to platí však obráceně. A proto radíme zvážit nejen krátkodobý, ale i dlouhodobý pohled na rentabilitu zvoleného řešení. Vrstvené zdivo představuje osvědčený stavební postup, který kombinuje cihlu a dodatečný kontaktní zateplovací systém. Jako izolant se nejčastěji používá polystyren nebo jeden z několika druhů vaty. Ačkoliv se dříve zateplení tolik neřešilo a na tlustou cihlu přišla rovnou omítka, dnes je sendvičová konstrukce zcela běžným řešením. Obvodové zdivo může být užší a jen díky dodatečné tlusté vrstvě izolačního materiálu konstrukce zcela vyhoví tepelně-izolačním nárokům.
Vrstvené zdivo představuje osvědčený stavební postup, který kombinuje cihlu a dodatečný kontaktní zateplovací systém. Jako izolant se nejčastěji používá polystyren nebo jeden z několika druhů vaty. Ačkoliv se dříve zateplení tolik neřešilo a na tlustou cihlu přišla rovnou omítka, dnes je sendvičová konstrukce zcela běžným řešením.
Výhodou vrstveného zdiva je flexibilita ve výběru izolačních materiálů, které lze přizpůsobit konkrétním potřebám stavby. Je však potřeba počítat s tím, že zdění probíhá v několika krocích, což může prodloužit dobu výstavby, navíc se může výrazně prodražit (od dopravy materiálu, přes delší čas prací na stavbě). Naproti tomu nevýhodou je nutnost pravidelné údržby a obnovy izolační vrstvy, která může časem přestat plnit svou funkci. Protipožární odolnost vrstveného zdiva se odvíjí od zvoleného izolačního materiálu (cihla je nehořlavá). I to může představovat jisté riziko.
Posledním a zřejmě největším strašákem je nesprávná instalace izolace prováděná svépomocí. Kvůli špatně zvolenému postupu a chybám při výstavbě může brzy docházet k různým prasklinám, zatékání vody a také ke vzniku plísní, které s sebou přináší zdravotní rizika pro obyvatele domu. I proto doporučujeme obrátit se v případě vrstveného zdění na specializovanou firmu, která sice celou stavbu o něco opět prodraží, ale vrstvu zateplení provede správně.
Jednovrstvé zdivo je současné i budoucí moderní řešení, které kombinuje stavební a tepelně izolační funkci v jednom kroku. Jedná se o zdivo budoucnosti, kdy zjednodušeně řečeno probíhá pokládka cihel, které mají izolaci už jako součást cihelného střepu. /Další vhodnou variantou jednovrstvého zdiva je produktová řada GIMA broušená cihla s minerální vatou uvnitř.
Hlavní výhodou jednovrstvého zdiva je rychlost a efektivita výstavby. V jednom technologickém kroku máte hotové obvodové zdivo s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi. Díky přírodním materiálům jde o ekologicky šetrné řešení, které je navíc nehořlavé a celá stavba je difuzně otevřená. Investice se vám výrazně zhodnotí v čase díky pevné a odolné fasádě bez nutnosti obnovy či oprav. Nezanedbatelnou výhodou je možnost dokončení fasády pomocí opukových a nebo podobných obkladových fasádních cihel klinkrových, které GIMA také vyrábí.
Velice ochotná obsluha a velké množství zboží. Za mě doporučuji.
Firma v pohodě, hlavně cihly a střešní krytiny. Nakládka rychlá během hodiny jsem byl pryč.
Paráda. Žádné zdržování a ochota.
Vaše projekty si zaslouží jen to nejlepší